NECHŤ ROZHODNETE VY !!!!!!!

2. října 2012 v 15:26 | Gabriel Dantes Decay |  Informácie z AB
Nemohu nereagovat na to, co se na blog.cz děje a co jsme mi z AB rozpoutali. Tento článek bude dlouhý a aby jste plně pochopili jeho význam, přečtěte si ho celý.. Proto si běžte udělat kafe či čaj a dojděte si pro sušenky.
Tento článek nebude žádné veřejné "Omlouvám se, je mi to líto".
Ne.
Byl jsem plný vzteku, ale když člověk vychladne, dojde mu spousta věcí a právě do tohoto stádia jsem došel.
Toto je můj článek, Gabriela Decaye, hlavního správce Akčního Blogu. To, co zde bude napsáno, je pouze z mojí hlavy. Proto sem netahejte nikoho jiného, i kdyby jeho jméno bylo vyřčeno v článku.


Jsem tady už dlouho. Svůj první blog jsem zakládal na začátku (myslím, že to byl říjen) školního roku 2008. V té době se jen blogovalo. Tak si to pamatuju. Že článek na hudební CD byl z poloviny zkopírovaný z wikipedie, bylo každýmu fuk. Šlo přeci jen o blogování. Vím, že časem se všechno mění a jen jsem čekal, kdy to všechno půjde do kytek.
Potom jsem se začal i trošku víc prosazovat. Jako pana Chemického, mě ználo dost blogerů na blogách hudebních, později i literárních. Ale až na svém dosavadním blogu, jsem začal s ostatními blogery více komunikovat a starat se o to, co se zde děje. Proč toto píšu? Protože mě jistí blogeři na různých diskuzích nazývají blogovým nováčkem. Ne, jsem tu dýl než někteří z Vás.Nemyslíte, že 4 roky na zveličení své osoby, je dostatečná spousta času?

Edith Holá nějaký čas psala na své osobním blogu, to co je dnes náplní AB. A pak měla ten nápad založit pro to vlastní blog. Všichni byli nápadem nadšení. Všichni byly pro. Jen se toho nikdo nechtěl ujmout. Chtěli jste Akční Blog. Vy sami jste volaly po místě, kde bude vše na jednom místě. Ne jenom týdenní seznam toho nejzajímavějšího, ale i články na různá témata, jež pálí i nepálí. Věděli jste, že můžeme být i hrubý a drsní. Přesto jste články překvapeni.

Teď k dotazu, na který jsem se ptal vedení: "Smíme mít na blogu reklamu?" Z odpovědi se dá usuzovat, že ano.
Nebudu se nikomu omlouvat. Sám jsem na svém blogu reklamu měl, ale radši jsem ji dal pryč ze strachu, že by mi byl blog smazán. Teď vím, že ji tam můžu vrátit. Z morálního hlediska je mi jedno, kdo si co dá na blog.
Byl jsem některými nekompromisně odsouzen, že zbrojím proti něčemu, co jsem sám donedávna měl. To jsem tak špatný, že jsem se přiznal nebo jsem měl tvrdošíjně lhát "Já a reklama? No, to si děláte srandu!". Ne. Přiznal jsem barvu, protože ze sebe nepotřebuju dělat osla.

Co mě zamrzelo dál? Já jsem nikde ve článku nenapsal " NEPIŠTE PR ČLÁNKY". Já jsem se zamyslel nad tím, jestli se to smí. A přesto se moje jméno objevilo v diskuzích jako autorské, u těch dvou článků, jež psala Edith. o článcích Edith jsem neměl ani páru. Najednou se na facebooku Akčního Blogu, zjevil odkaz na článek o PR. Neřešil jsem to. Řekl jsem si "Dobře, chtělo to nějaký téma". Druhý den vyšel další článek a rozpoutalo se peklo.

Když se zakládal Akční Blog, měl jsem pár emailů z vedení, které mi dalo jasně najevo, že blog je zbytečný, k ničemu a že já jsem rejpal. Bolí mě to, ale díky Vaší podpoře jsem se na to vykašlal a naopak mě to nakoplo.

Byl jsem některými nazván "bezohlednou sviní"
Bezohledný nejsem, protože když jsem zakládal svůj vlastní blog, hned jsem si podal přihlášku do AK. Znelíbil jsem se vedení blog.cz založením Akčního blogu a tím jsem si jasně podřezal větev. Do AK už přijat nebudu, protože jsem založil tenhle blog. Moje přihláška skončí v propadlišti dějin blogu. Vím, jistě, že až vedení dojde k mé přihlášce a uvidí mé jméno, jen protočí oči a ani můj blog nerozklikne.
A já chtěl do AK. Chtěl jsem taky patřit mezi elitu a mít články na titulce a to už mít nebudu.
Nechci si tu hrát na "já nevím co", ale kdyby mi opravdu záleželo na mě a chtěl ze sebe udělat na blogu SUPERSTAR asi bych to udělal jinak, že?

Teď se od článků, pod nimiž nejsem podepsaný jako údajný autor, distancuji. Plnou zodpovědnost za Akční Blog přebírám teď. Já jsem tento blog zakládal a měl bych to mít pod palcem. Bohužel se tak nestalo a to mě mrzí. Všechny budoucí články, jdou tedy na mojí hlavu, i kdyby je napsal Santa Klaus.

Nejvíce mě ale zabolelo, když jsem se dočetl. že špicluji Vaše blogy. A asi v tu chvíli jsem si řekl, jestli má tedy tohle pro mě nějakou cenu. Jestli má cenu v tom nějak pokračovat. Jestli mi Akční Blog za tohle všechno, za ty nadávky a projevy nenávisti,stojí.

Vy jste chtěli Akční Blog. Dostali jste ho. Akční Blog je tu pro Vás. Vy tvoříte jeho obsah. Vy nám dáváte echo na to, co se tu objeví, jelikož to, co je v týdenním zpravodaji (ale i mimo něho) se většinou od někoho dozvím. Málokdy na něco narazím sám. Proto jedině Vy můžete Akční Blog zrušit.

Nikdy jsem si nemyslel, že toto budu dělat, ale komentáře pod tímto článkem budou moderované. Zveřejněny budou pouze komentáře slušné a je jedno, jestli v obsahu bude "zrušte blog či pokračujte".

Na PR články jste se ZDE vyjádřili dost. Proto si myslím, že to bohatě stačí. Pokud má někdo potřebu, mi k této věci poskytnout jakýkoliv názor, v menu vlevo dole jsou "zprávy autorovi", které se odesílají jen mě, na můj soukromý email.
Pokud se přesto někdo potřebuje vyjadřovat k tomuto článku někde jinde na tomto blogu a pokusí se svůj komentář vložit pod jiný článek, aby si ho jiní blogei mohli přečíst. Bude dotyčný komentář smazán a uživatel trvale blokován. Chci být férový, tak buďte taky.
Neptám se Vás na to, že pokud pokračovat, tak jakým způsobem. To si nechme na jiné debaty. Proto i tyto komentáře zůstanou navždy mrtvé.

Mám tedy pokračovat?


NECHŤ ROZHODNOU VAŠE HLASY !!!!
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 2. října 2012 v 15:31 | Reagovat

njn

2 David David | E-mail | Web | 2. října 2012 v 15:36 | Reagovat

No to mě teda zaráží, že vedení Blogu tvrdilo, že tento blog je o ničem. Vždyť jsem Akční blog myslím objevil díky doporučení (článku) ze Srdce blogu. :-D

Časem se mi tak zalíbil, že jsem si jej přidal mezi své oblíbené a opravdu rád tu chodím a dozvídám se různé akčnosti. :-)

TAKŽE ZA MĚ URČITĚ POKRAČOVAT - NERUŠIT. :-)

3 myší královna myší královna | E-mail | Web | 2. října 2012 v 15:45 | Reagovat

Nerušit!!! Rulc je debil a sám je o ničem.

Jo a mimochodem... nechci být grammar nazi, ale už pár dní sleduju tvůj pravopis a je to hrůza.

4 David David | E-mail | Web | 2. října 2012 v 16:11 | Reagovat

[3]: Ano, přesně tak. Nechtěl jsem ti to říkat. Píšeš fakt dobře - dobrým stylem - ale některé hrubky - to je opravdu DĚS a hodně to kazí dojem z celého článku.

Jasně, nikdo není neomylný, každému se to může stát, ale doporučil bych po napsání článku zkopírovat obsah nejlépe do MS Word 2007/2010 a opravit chyby. Ono to opravuje opravdu kvalitně. Nejen pravopis, ale i gramatiku (stylistiku). Používám to už nějaký ten pátek a nemůžu si vůbec stěžovat. :-)

Tak snad se na mě nezlobíš. Jsou to drobnosti, ale jak vidíš, ten dojem to může změnit...

5 děda tik tak děda tik tak | Web | 2. října 2012 v 16:28 | Reagovat

K významu tohoto blogu jsem se již vyjadřoval ve svém článku.Mám zato,že blog má své místo i význam pro inforce.Jsem pro aby byl zachován,ale i rožšířen o další pomoc pro nové a neznalé blogery.

6 Cornelia Cornelia | Web | 2. října 2012 v 16:40 | Reagovat

Řešení reklam je dle mého naprosto fatální, bezvýznamné a hloupé. Reklamy jsou stejnak všude a o inteligentní je nouze, tím pádem, je na blogu jen vítám. Jasně PR články.. Hm, každej potřebuje prachy, ale bez upozornění to nejde.
Myslím, že AB je super idea a zatím se i velmi daří provedení. Časem třeba přibudou i admini a rozjede se to ještě o něco více. Určitě bych ho nerušila a tebe z ničeho nevinila..

7 Kerria Kerria | Web | 2. října 2012 v 16:50 | Reagovat

Myslím, že tahle reakce je poněkud přehnaná. Proč hned rušit blog?

Bylo nadhozeno téma k diskuzi. Bohužel, někteří diskutovat neumí, tak se to zvrhlo a začala lítat ostřejší slova na obou stranách barikády. Nic neobvyklého, to se stává. Ber to spíš tak, že jak se vyjadřují je vizitkou především těch diskutujících, nikoliv tohoto blogu. Krom toho, občas trošku kontroverze neškodí (návštěvnost za poslední týden dělá 25% celkové návštěvnosti, to je slušný, ne?).  Máš na výběr: buď se s tím smíříš, nebo přestaneš podobné články publikovat, to je na tobě.

S členstvím v AK bych si hlavu nedělala. Bůh ví, jaká jsou dnes kritéria pro přijetí. A výpis na titulce návštěvnost příliš nezvyšuje, ke mě z toho výpisu přijdou vždy jen asi 2 lidi. ;-)

8 Kerria Kerria | Web | 2. října 2012 v 17:01 | Reagovat

Zkoušela jsem to poslat zprávou autorovi a píše mi to, že to vyhodnotilo jako spam, tak nevím, jestli to došlo. Pro jistotu to zkusím tudy. Prosím, tento komentář nezveřejňuj! Díky.

Ahoj, mě už dlouho leží v hlavě, že by se tu mohl být seznam všech možných klubů na blog.cz a zprávy, co zajímavého se v nich děje/lo. Zatím nemám představu, jak často by ty zprávy vycházely. Možná bych se toho mohla ujmout. Co ty na to? Pokud s tím souhlasíš, napiš mi, jakým způsobem probíhá spolupráce na AB.
kerria.blog@seznam.cz

9 nel-ly nel-ly | Web | 2. října 2012 v 17:05 | Reagovat

Já myslím, že akční blog je skvělá blog, za jeho krátkou existenci už se stalo, že jsem díky němu narazila na něco, čeho bych si v tom přehršle blogů nevšimla...
Ostatně i na Srdci blogu ho doporučovali a měli proč.
Jestli se vám chce dál pokračovat v tý fušce, hodně štěstí, myslím, že to za to určitě stojí.

10 Eruvië Eruvië | Web | 2. října 2012 v 17:13 | Reagovat

Jedno šlápnutí vedle ještě není tak strašné, aby se kvůli němu rušil celý blog, ne? Myslím si, že by tento blog měl být zachován :-) Jenom se rozpoutala diskuse a vše se vyřešilo a vyjasnilo :-) Jsem pro zachování blogu :-)

11 Dubious cat Dubious cat | Web | 2. října 2012 v 17:17 | Reagovat

Slečna Dubious cat si myslí, že blogerstvo je obecně nevděčné a velmi rádo se naváží do těch, co pro ně něco dělají. Pravdou je, že si myslím ,že byste s Edith neměli dělat něco, co vám už nepřináší radost. Já mám podobné pocity o tema.blogu.. Ale pokud máš na to ještě sílu, nevzdávej to :)

12 VendyW VendyW | E-mail | Web | 2. října 2012 v 17:18 | Reagovat

O.K. Ano má AB své určité místo, nicméně teď co jsem se docela u komentářů v předešlém  tvém hodnocení (Články za prachy....) hodně rozčílila nad bolševickou rétorikou některých lidí si už nejsem tak jistá. Trochu jsem ztratila iluze, což je v mém věku sakra smutná věc. Myslím že tam se hodně odklonilo od původního zaměření a to upozorňovat na skvělé blogové projekty a trochu si z toho Edit udělala svůj "S vámi si to vyřídím" plac. To si myslím vůbec sem nepatří. Takže můj názor je, že pokračovat ano, ale bez těchto excesů.

13 undead Trentina undead Trentina | Web | 2. října 2012 v 17:24 | Reagovat

rozhodně pokračovat. že někteří lidé prostě neumí pořádně číst ( a u státní maturity z češtiny tudíž vyletí rychlostí namydlené balistické střely ) či myslet, to je jejich problém a nechť se s tím smíří. dle mého názoru AB smysl má, otázkou ale je, zda máte dost trpělivosti snášet šéfstvo Blogu a ty méně chápající blogery. no nic, doufám, že to teda nezabalíte, když jsem sem konečně začala nějak častěji chodit. :-)

14 Cielin Cielin | E-mail | Web | 2. října 2012 v 17:43 | Reagovat

Tak trochu nechápu, proč tolik nenávisti? Co je na AB tak špatného, že nad tím Standa a jeho banda ohrnují nos? 8-O

Já mám tenhle blog ráda a už několikrát jsem se díky němu zapojila do bezva soutěží!
NERUŠIT! POKRAČOVAT!!!

15 Lucerna Lucerna | Web | 2. října 2012 v 18:00 | Reagovat

Nerusit! Pravidelne chodim pozerat co noveho sa vo svete blogu deje. Aj ked je pravda, ze malokedy komentujem.
Ja osobne vas za ten cas, namahu a nervy, ktore tomu venujete obdivujem :)). Lod sa nepotapa.. len presla mensou burkou, to sa stava ;)

16 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 2. října 2012 v 18:02 | Reagovat

Já jsem pro. Je všeobecně známo, že diskuze na blozích většinou nikam moc nevedou. Já jsem si tenhle blog vážně oblíbila, takže sama za sebe nevidím jediný důvod pro jeho rušení. >< Rozhodně NERUŠIT! :)

17 Nia Nia | Web | 2. října 2012 v 18:21 | Reagovat

V době, kdy jsem svůj nynější blog ještě neměla, jsem AB navštěvovala. Chtěla jsem prostě vědět, co se v blogu a jeho okolí vlastně vůbec děje. Občas se sem přijdu podívat, co se děje, co je nového atd. Myslím, že AB má něco do sebe a rušit by se samozřejmě neměl. Někteří si asi neuvědomují, že tohle ty a Edith tohle děláte dobrovolně ve svém volném čase. Myslí, že tohle by se mělo nějak ocenit.. AB může dát informace novým blogerům, kteří se ve světě blogů pohybují krátce a ještě neví co a jak a co se v blogovém světě vůbec děje. Tenhle blog určitě neruš, protože podle mě smysl určitě má, jen si to někteří prostě asi neuvědomují no..

18 helena helena | Web | 2. října 2012 v 18:24 | Reagovat

Nerušit.Jsem ráda,že ses takhle rozhodl,a nechal to na blogerech.
Hlavně abys vydržel Ty.

19 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. října 2012 v 18:29 | Reagovat

Já nevím, zrušit to tu by mi přišlo spíš jako uražená reakce než co jinýho. Jinak nevím, mám pocit, že když už se vyjadřovat k aktuálnímu dění, možná bych se bejt váma spíš snažila bejt neutrální (a podnítit debatu mezi ostatními) a vlastní, vyhraněnější názor prezentovat buď u sebe, nebo třeba klidně i v komentářích při diskutování. Nevím, měla bych z toho prostě lepší pocit.
Taky mi popravdě začíná bejt trochu protivná ta šílená propagace tohohle blogu. Minulej tejden to bylo i na TT blogu. Chápu, že aby to tu 'jelo', tak to chce přitáhnout na sebe trochu pozornosti, ale co je moc, to je prostě moc, nemůžu si pomoct.
A navíc se nemůžu zbavit pocitu, že celá tahle kauza kolem PR článků je naprosto uměle vyvolaná právě tímhle blogem, kde se NAJEDNOU začalo řešit něco, co momentálně nikdo neřešil, jen Edith o tom měla potřebu napsat. Ten prapůvodní článek podle mě patřil na soukromej blog, ne sem.
Jo, a jak už tu padlo, chtělo by to dávat si většího majzla na pravopis, díky...

20 Septima Severa Septima Severa | Web | 2. října 2012 v 18:37 | Reagovat

AB stojí za to. Občas sem zabrousím a pár řádků si přečtu. Radši bych hlasovala pro zrušení blogů některých jiných lidí a rádoby "blogobrit", ovšem AB? Nerušit.

21 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 2. října 2012 v 19:02 | Reagovat

[11]: Dubious mi to sebrala z huby. Přečtěte si její komentář a já se pod něj podepisuji.

22 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. října 2012 v 19:06 | Reagovat

Fajn, pokus číslo dva, trochu jinak.
Akční blog bych nerušila, vypadalo by to jako značně přehnaná a uražená reakce. Ale nelíbí se mi to, kam začal směřovat. Místo informací o projektech, srazech a blogerech obecně se to tu poslední dva týdny začalo hemžit názorovými články, co vážně patří spíš na osobní blogy.
Takže to řeknu takhle: Pokud bude tenhle blog spíš informativní a názory se budou vyskytovat míň, nerušit. Když to tu budete názory a kauzami takhle zaplavovat... No, na to měl bejt možná jinej blog.

23 Vendy Vendy | E-mail | Web | 2. října 2012 v 19:19 | Reagovat

Akční blog zachovej, Gabrieli, je to dobrá myšlenka a dobrý nápad.
Moderované komentáře naopak zruš, nech normální. Emotivní komentáře byly v předchozích článcích. A pak, pokud by opravdu urážely, dají se smazat.
Ale, samozřejmě, tohle rozhodnutí nechám na tobě.
Docela mě zarazily ty útoky, které popisuješ.
Do AK se zkus přihlásit, maximálně tě nevezmou... a třeba tě vezmou.
Ale, abych nekecala, na tvou otázku: Akční blog neruš. V jádře je to dobrý počin.

24 chiarore chiarore | Web | 2. října 2012 v 19:26 | Reagovat

NERUŠIT! Tenhle blog je vážně super a nechci, aby se zrušil jenom kvůli pár blbcům, co nepochopili jeho účel. Hloupí lidi tady budou vždycky a nejlepší je je prostě ignorovat.

25 Deny Deny | E-mail | Web | 2. října 2012 v 20:26 | Reagovat

Tak tenhle článek mě dost zarazil.
Já ty lidi nechápu a už vůbec nechápu Blog.cz s tím, že je blog zbytečný, spíše naopak! Je užitečný a jak! Podle mě sou spíš naštvaní, že to nenapadlo je, ale někoho jiného...
Já jsem jednoznačně pro nerušit. Tenhle blog mi prostě příde jako úžasná a pomocná věc, sama bych asi na žádnou z těch soutěží, projektů a podobně nenarazila a tady je mám jednoduše napsaný. A hlavně to pomáha i smaotným blogům.
Takže žádný rušení!

26 Arvari Arvari | E-mail | Web | 2. října 2012 v 20:32 | Reagovat

Nerušit, ale rozhodně pár věcí změnit. Ale hádám, že to se ještě bude v budoucnu řešit... :-|

27 Robka Robka | E-mail | Web | 2. října 2012 v 20:48 | Reagovat

Akční blog je dobrý nápad a rozhodně bych byla pro jeho zachování. Samozřejmě to hlavně záleží na tobě, jako zakladateli a správci blogu, jestli ustojíš nevděčnou práci pro lidi.
Na AK se vyprdni, pokud ti jde jen o místo na titulce. Pokud budeš dobrý, lidi k tobě budou chodit i bez to, abys musel být v klubu.

28 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 2. října 2012 v 21:05 | Reagovat

Pročetla jsem si (dokonce 2x) diskuze pod předchozími články... Já osobně se k tomu vyjadřovat nebudu, ale rozhodně si myslím, že jedna hádka mezi blogery by neměla mít na další fungování tohoto blogu vliv. Já sem chodím vcelku pravidelně, ráda si pročtu, co se kde stalo (přece jen nemůžu taky 24 hodin denně číhat na titulku, aby mi něco neuniklo), takže za mě - určitě nerušit.

A na Standu se vyprdni... Ten nám už nedávno ukázal, jaký je... ;-)

29 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 2. října 2012 v 21:09 | Reagovat

[14]: Standa a jeho banda? Ledaže by Standovo tělo obývalo více vědomí - to znamená, že si myslím, že neexistuje žádný "admin tým" ale jen Standa, bohužel.

Gabriel: Tak to jsme, bohužel, dva, co si pod sebou krátkozrace podřezali větev.
Kdybych totiž držel hubu a krok, můj blog by byl druhé Knižní nekonečno :)
Za sebe si myslím, že AB má smysl, už jenom kvůli tomu, že je Standovým trnem v oku - to jen dokazuje, že je dobrý :)

30 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 2. října 2012 v 22:06 | Reagovat

Na akční blog chodím každý den. Rád si čtu jeho články a jsem rád, že mě informuje o novinkách na jiných blozích. Nemám tolik času, abych obíhal jiné blogy a hlídal, zda se tam něco nového neděje. Jsem rád, že jsou tyto informace o pohromadě.

31 Dragilia Dragilia | Web | 2. října 2012 v 23:07 | Reagovat

Myslím si, že tohohle projektu by byla škoda. Za relativně krátkou dobu jeho fungování jsem tu už našla několik zajímavých soutěží nebo projektů, které by mi jinak pravděpodobně unikly. Což by byla škoda.

Chápu ale, že je to asi velmi nevděčná práce (jak bylo již zmíněno). Za sebe ale prosím: Co tomu dát ještě šanci?

32 D@ve D@ve | E-mail | Web | 3. října 2012 v 0:24 | Reagovat

AB má smysl, bylo by škoda ho zrušit!

33 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 3. října 2012 v 23:38 | Reagovat

Nerušit, žabomyší války tu byly a budou, ber to v klidu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama