Pár otázek pro StoneRose

3. října 2012 v 15:04 | Gabriel Dantes Decay |  Rozhovory
StoneRose je začínající zpěvačka a skladatelka, která na svůj blog uveřejňuje videa se svojí tvorbou a já se jí zeptal na pár otázek.


Kdy jsi začala svojí tvorbu dávat na internet?

Tak na tohle jsem se musela podívat,abych to řekla správně :DNež jsem měla blog,tak jsem na Stream.cz nahrála jednu přezpívanou písničku-je od Avril Lavigne a jmenuje se Forgotten. A kvalita mého zpěvu? No řekněme, že bych si sama sobě doporučila to na internet nedávat :DAle každý nějak začíná a já vím, že i tohle je důležité,aby mohli čtenáři posoudit,na kolik jsem se zlepšila. Tohle video jsem na Stream nahrála 22. listopadu 2008 a první článek na blogu (který byl mimochodem o tom,že čekám na profesionální mikrofon :D) jsem napsala 20.prosince 2008.Můžu říct,že jsem se s tím prvním videem,zda ho nahrát či ne,rozmýšlela hodně dlouho.Pořád jsem přejížděla myší na tlačítko nahrát a zase pryč.Měla jsem tehdy pocit,že to uvidí všichni a budu k smíchu.Ale pak jsem si řekla,že když to nezkusím,tak mě to stejně bude hlodat a video jsem nahrála.Nakonec jsem zjistila,že to vůbec není tak hrozné,jak jsem si myslela a začalo mě to bavit.Pak jsem objevila Youtube a poté blog,který mě nadchnul,jelikož jsem chtěla k písničkám psát i nějaké své myšlenky a popisky a tohle se zdálo být jako ideální řešení.Můj svět zcela volně plující světem internetu.Tehdy jsem si ani nepředstavila,že by pro mě tenhle blog mohl tolik znamenat a co víc,že ho udržím několik let.Už si nedokážu představit,že bych ho neměla.

Jaké byly první ohlasy na blog.cz?

Musím říct,že první ohlasy byly překvapivě dobré-na to,jak jsem tehdy zpívala :DBlog jsem zamýšlela pouze jako cosi,kde střádám svou pěveckou zálibu v podobě videí a občas napíšu co se mi honí hlavou. Nebyl tvořen se záměrem,aby na něj chodili lidé a poslouchali a komentovali mé snažení-měla jsem pocit,že nějaká krákající holka stejně nikoho zajímat nebude,takže mě o to víc překvapilo,jak byly reakce veskrze pozitivní.A ano,objevily se a stále se objevují i negativní reakce.Dříve mě to vždycky celkem vzalo a přemýšlela jsem nad tím,ale teď už to beru jako součást toho všeho.Člověk se nemůže líbit všem,to je zcela normální.Mám ráda,když je kritika konstruktivní.Ale když na blogu najdu komentář typu "ježiš ty jseš hrozná,to je něco strašnýho,takový zlo by nemělo být vpuštěno do světa",tak nad ním už jen pozvednu obočí a jdu dál.Nemá cenu se zaobírat těmi,kteří Tě odsoudí,ale těmi,kterým to něco dává a líbí se jim to.A věř,že jsem ráda i za ty negativa,protože už mě teď tolik nerozhází.

Zúčastnila jsi se nějakých soutěží a pokud ano, jak jsi dopadla?


Žádných soutěží jsem se neúčastnila.Měla jsem namířeno do Superstar,ale poté co jsem si přečetla diskuzi lidí,kteří tam byli a odhalila jsem jak to funguje,jsem tam nešla.Akorát se mi potvrdilo to,že když se člověk prosadí sám tím,co opravdu umí a že si o něm lidé řeknou,má to pak pro mě i pro posluchače daleko větší váhu,než když bych se jen nechala "provařit televizí".Protože jsou to právě lidé,kteří se o Vás zajímají.Věřím,že když si o mě lidi řeknou,tak žádnou televizi nepotřebuju,protože jestli to dokážu,znamená to,že je ve mně něco co lidi zajímá a získala jsem si je svým uměním.Co se týče pěveckých soutěží,jako jsou např. městské či krajské,tak s tím nemám žádnou zkušenost.Mám za to,že tam vystupují zpěváci ze sborů,kde je přímo učitel\učitelka učí různé techniky zpěvu a skrz hudební školu se pak dostanou i na takovou akci.Jelikož jsem v tomhle směru samouk,tak to padá.

Kdo tě nejvíce podporuje?

Velkou podporu mám ze strany rodičů,kteří jsou ochotní vydržet i moje dvouhodinové pěvecké šílení :DA i samotné nahrávání písniček není zrovna věc na pět minut,takže když mám doma něco udělat,většinou se domluvíme tak,aby to nehrotili a já mohla v době,kdy potřebuju,dělat to svoje.Rozuměj,nahrávání coveru mi v průměru zabere cca. 4 hodiny. Pořád kontroluji zda se mi to líbí,upravuji hlasitosti,to co se má ozvat v jednu chvíli vpravo či vlevo,tak aby se to tam taky ozvalo,kolikrát si dělám i druhé hlasy,přidávám různé efekty a konečný výsledek musí po zvukové stránce působit celistvě a propracovaně. To vyžaduje jak hodně trpělivosti z mé strany,tak hlavně i ze strany rodičů,kteří mě nechají na tom v klidu dělat a pořád mě nevolají udělej tohle a udělej tamto.To můžu později. V tu chvíli se věnuji songu.Když nahrávám svou originální písničku,je to už ve sféře dnů.Asi nemusím vysvětlovat,že na sladění nástrojů a vytvoření hudby je ještě daleko víc práce,než kterou mám na coveru. Dále mám pak neuvěřitelnou podporu ze strany mých posluchačů a fanoušků.Jeden jediný komentář mi dokáže rozzářit celý den.Je to prostě cena za odvedenou práci.Když se s tím člověk dělá a pak vidí 0 komentářů,dokáže to pěkně zkazit náladu. Ale jakmile je tam už alespoň číslo 1,jsem spokojená.Nedělala jsem to pro srandu králíkům :))

Plánuješ do budoucna nějaké CDčko?

Rozhodně-vlastně na něm zrovna pracuji :))Studiovka to bohužel nebude,ale skládám písničky co to dá a pak je hodlám "vydat na CD".Mám v plánu ho pak na blogu nabídnout.Doufám,že o něj bude vůbec někdo stát :DNemám hold prostředky na to,abych to měla se vším všudy-jako třeba potisk CD atd...Ale doufám,že posluchači budou hlavně stát o to CO na tom CD je a nebudou tolik hledět na to,že je to CD vyrobené po domácku.Studiové album je můj sen.Jen si to představit je nádhera.Moje CD s mými písničkami a dokonale vyladěným zvukem od mistra zvukaře a na prodej v obchodech...Pořád doufám,že se mi to jednou splní a na svět vyjde mé debutové album :))

Vystupuješ už někde? Nebo hraješ jen tak pro sebe?

No vystupovala jsem dá se říct spíše příležitostně-na oslavě narozenin známých či na Silvestra,když přišlo víc lidí. Ale že bych přímo předstoupila před publikum,tak to se mi ještě nepoštěstilo.Jsem sice příšerná trémistka a nejradši bych si za to nafackovala,ale hold nervům neporučíš.Vždycky mě to ale přešlo,když jsem viděla,jak se to lidem líbí,takže bych tu trému snad nějak odbourala.Zpívat před lidmi,kteří se na mě přišli podívat a znají moje písničky-tak to je další z mých velkých snů.

Moc ti děkuji za rozhovor! SR

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 red bottoms red bottoms | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:21 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama