Rozhovor s Anne

24. února 2013 v 12:06 |  Rozhovory
Anne - zaujímavá blogerka. Má literárné nadanie, píše články na tému týždňa, vlastní denníček na blogu, robí rozhovory s handicapovanými ľudmi, niekto ju inšpiruje a hádajte, na čom práve "ujíždí"? To je celá ona - vlastne celý jej blog. Položil som jej 10 otázok, na ktoré mi odpovedala takto...


Anne o sebe a o svojom blogu...
Můj blog je takové moje pískoviště na hraní. Zakládala jsem ho především z nudy a vlastně jsem ani netušila, co všechno budu časem publikovat. Tehdy jsem měla potřebu světu sdělit, jak žiju a co dělám. Jsem asi trochu exhibicionista (což se s přibývajícím sebevědomím ukazuje čím dál víc). Je to naprostá všehochuť. Najdete tam jak záznamy deníčkovitého charakteru, tak něco o mých koníčcích, několik rozhovorů se zajímavými lidmi, články o mých malých velkých posedlostech (ty mám obzvláště ráda) a taky nějaká literární dílka, která by ve světě mimo blog neměla šanci uspět. Většinou realizuji své momentální nápady a mám pak problém se držet rozjetých rubrik. V současné době mi tu leží několik nezpracovaných rozhovorů s handicapovanými a v rozepsaných mám pár článků, které nejspíš nikdy nespatří světlo světa, ačkoli měly slušně našlápnuto.

Od kedy bloguješ?
Bloguji od května 2012, což je hodně krátce, ale už dříve jsem měla nějaké stránky věnované své telecí tvorbě, ale nikdy neměly takový úspěch jako právě blog.

Ako ťa napadol tvoj slogan? (Spoutaná a presto volná)
Upřímně, přiznám se, že ten slogan vznikl až na základě fotek, které můžete vidět v záhlaví mého blogu. Znamená to něco v tom smyslu, že ačkoli jsem spoutaná povinnostmi a jakousi "normou", přesto mi nikdo nesebere moji fantazii, moje myšlenky. Ale reálně uvažuji nad změnou sloganu na "Volná a přesto spoutaná", jelikož si občas připadám jako vězeň své vlastní hlavy a těla.

Ako vidíš svoj blog do budúcna?
Těžko říct, nemám žádný konkrétní cíl, píšu většinou pod návalem nějakých emocí a ty se dost špatně předvídají. Ale ráda bych měla více stálých věrných čtenářů. Vím, že jich pár mám a cením si jich naprosto nejvíc. Vysoká návštěvnost samozřejmě potěší, ale když mi některá z blogerek/ některý z blogem (ale jsou to převážně slečny) okomentuje téměř každý článek s tím, že se í opravdu líbí a že se hodlá nadále vracet, to opravdu potěší. Mám zkrátka ambice dostat se do širšího povědomí. Nemít blog na který kliknete náhodně, ale na který kliknete záměrně.

Ráda sleduješ modne blogy?
Sleduji jen omezené množství módních blogů, málo který mi sedne. Mám na módu poměrně vysoké nároky a myslím si, že i články o ní by měly být chytře napsané. Dnes si na módního poradce hraje kdekdo, ale většina z těch lidí ani nemá ponětí, že oblékání (například na ples) by se mělo řídit nějakými pravidly. Ale to je jen jeden z mnoha nešvarů dnešních módních policií. Mám ráda lidi originální, kteří se na ulici nebojí vyčnívat, a není to zrovna tím, že by měli extra krátkou sukni a výstřih až na břicho. Mám ráda módu hravou, ale takových lidí, za kterými bych se na ulici ohlédla, je velmi málo.

Aká je tvoja obľúbená záľuba? (písanie, fotografovanie, kreslenie/maľovanie, handmade...)
Myslím, že z mého blogu jde snadno poznat, že mám nejraději psaní. Jsem zneuznaný básník, takže svými dílky zaplňuji alespoň anonymní prostor internetu. Ale jak jsem psala, celkově o sobě dávám ráda vědět, takže když už se na blogu vyskytnou nějaké fotografie, většinou na nich jsem také :-D

Aké blogy ráda sleduješ?
Moc ráda sleduji fotografické blogy, ale občas navštívím i nějaký povedený povídkový. Většinou prostě kliknu na něčí článek, protože se mi líbí jeho nadpis a nechám se překvapit, co bude uvnitř. V tomto mají nespornou výhodu členové AK, jelikož jejich blogy procházím častěji.

Aký blogeri/blogerky ťa už inšpirovali?
Nevím, jestli přímo inspirovali, ale nesmírně obdivuji Metteorwu. Miluju její fotografie a také to, jak umí pózovat. Sama jsem zkoušela dělat "fotomodelku", ale nejsem zrovna fotogenická a některé mé výrazy by měly být zakázané :-D Jinak se mi líbí výřečnost Arvari, její povídky jsou vždycky úžasně vtipné. Ta slečna zkrátka umí.

Si vegetariánka alebo je to len tvoja rubrika? (Vegetariánka kuchárka)
Nemůžu se považovat za vegetariánku, jelikož jím ryby a občas i kuřecí, ale většina mého jídelníčku se skládá z rostlinné stravy. Dříve jsem byla nezřízený masožrout, ale bez masa je mi lépe. A navíc jsem od té doby zhubla téměř 8kg.

Vie rodina o tvojom blogu?
Má rodina, resp. moje máma o blogu ví a chodí na něj. Ačkoli nenechává komentář přímo na něm, občas mi články komentuje doma ústně a nezřídka mi opravuje chyby. Líbí se jí moje básničky, ale tvrdí, že prózu píšu jako žák základní školy :-D

Ďakujem ti veľmi pekne za odpovede a prajem veľa šťastia s blogom aj do budúcna :)

>Prepáčte, obrázok je rozmazaný...

BLOG ANNE - TU
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 J@ckie J@ckie | Web | 24. února 2013 v 20:30 | Reagovat

já slečnu znám a musím říct, že se na její blog vracím a chodím velice ráda, možná i proto, že vím, o čem píše osobně:D
takže hlavně pokračuj:)

2 Anne Anne | E-mail | Web | 24. února 2013 v 20:33 | Reagovat

[1]: dík, lásko mého života :-D jsi jediný pes, který štěknul...a jedna z mála nadšenců, která blog opravdu přečetla skrz naskrz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama