Rozhovor s Houp

10. února 2013 v 17:03 |  Rozhovory
Houp (k-magicalblog.blog.cz) je slečna, ktorá maľuje/kreslí nádherné odevy. Študuje strednú školu modelárstva a popritom sa venuje svojmu krásnemu blogu. Má skvelé nápady na odevy, ale dokáže vytvoriť na plátne aj iné úžasné kúsky. Ja som ju tak trochu vyspovedal :)


Houp o blogu a o sebe...
Blog a já, to jsou takové dvě puzzle, které prostě k sobě pasují. Už si nedokáži představit, že bych o sobě nemohla říct, že jsem blogerka.
Rodiče mi dali jméno Karolína v roce 1996. Jsem z dvojčat, ta mladší (dívčí) polovička. O sobě bych snad mohla říct, že mám spoustu vrtochů, hlavně kvůli své náladovosti, ale umím být rozumná, loajální a v mnoha ohledech dobrá blízká osoba. Známí o mě říkají, že jsem divná, protože nemám ráda berušky - prostě se z nich mám husí kůži! :D
Jsem holka, která má naději a ráda rozdává inspiraci a dobrou náladu. K tomu se skvěle hodí právě blog.

Ako ťa napadlo, že si založíš blog?
To už je trošku delší doba. Nejdříve jsem přemluvila mou kamarádkou, abychom si založily blog, kam budeme dávat svá literární dílka. To se nám moc nevedlo a po chvíli přemýšlení u mě prachsprostě vyhrála touha mít nějaké své místo pro své domněnky, názory a dnes také místo pro mé návrhy, obrázky a podobně.
Blog bude letos v červenci slavit třetí narozeniny. A na to jsem hrdá.

Ako ťa napadla téma tvojho blogu?
Sama jsem se zařadila do Art a Design, asi díky tomu, že poslední dobou je můj blog zahlcován mými módními návrhy, malbami a kresbami. Zatím jen amatérskými. Přesto na mé stránce toho čtenář najde mnohem víc. Jsem dost vícestranný člověk, a ráda dělám od každého něco, takže na blogu můžete najít názory, domněnky, fotografie, ukázky mých povídek atd...

Kedy si sa začala venovať návrhárstvu?
Odpovím otřepanou otázkou, ale už od mala. Tehdy jako malá culíkatá holčička jsem si vyráběla "oblékací" panenky z papírů a to bych řekla, že byla průprava pro mé budoucí studium. Nikdy jsem ale nevěřila, že bych to mohla kdy v životě studovat. Vlastně do poslední chvíle jsem netušila, že to budu dneska studovat. Pro mě to byla jenom záliba, ale pak otevřeli u nás ve městě nový obor "Modelářství a návrhářství oděvů" a já po té šanci skočila a dnes nelituji. Od té doby jsem zaznamenala mnohá zlepšení, a doufám, že to tak bude pokračovat.

Plánuješ ísť na vysokú škola Modelárstva?
O vysoké škole často přemýšlím. Myslím, že dnes člověk s maturitou moc nezmůže, ale nechci si moc věci plánovat, protože bůhví co bude za pár let. V momentální chvíli bych se vyjádřila tak, že když bych cítila, že jsem v návrhářství dobrá tak bych zkusila podat přihlášku. Když by mi ale nevyšla vysoká o návrhářství, tak by se mi líbilo i vysokoškolské studium dějin umění nebo něco na ten způsob. A můj sen taky byl studovat literární akademii. Ale jak říkám... kdo ví.

Baví ťa písať pre internetový magazín Numéro un?
S Numéro un se to má momentálně tak, že se oddělení pro divadlo teprve rozjíždí, takže chybí zpětná vazba čtenářů a to je ta věc, která mě na blogování nejvíce baví. Ale neztrácím naději a jsem odhodlána vydržet a pokusit se psaním pro oddělení divadla přilákat fanoušky pro prkna která znamenají svět. Myslím, že je věčná škoda, že dnes už o divadlo není takový zájem, přitom se u divadla můžete bát i smát, prožívat to a k tomu všemu vidět i slavné osobnosti na živo. Takže pokud mám nějakou šanci ve vás vzbudit zájem o divadlo, budu jenom a jenom ráda. :)

Aké módne návrhy kreslíš (maľuješ) najradšej? (šaty, sukne, tričká...)
Jednoznačně šaty! Ty u mě můžete vidět asi nejčastěji. Pro šaty mám slabost, možná to bude i tím, že jsem jako malá nejraději kreslila šaty pro princezny a to mi zůstalo do dnes. Myslím si, že pokud bych si měla vybrat pro jaké příležitosti bych chtěla navrhovat, jsou to právě tyto: Plesové... svatební... filmové... divadelní.

Si ráda, že ťa prijali do Autorského klubu alebo si to len chcela skúsiť?
To každopádně! Škoda, že nikdo nemohl tehdy spatřit můj nadšený výraz, když jsem se to dozvěděla. Já jsem chtěla jenom zkusit, jestli by mě přijali a dopadlo to tak jak to dopadlo. Nebyl to pro mne středobod vesmíru, ale přiznávám, že když mě tehdy přijali, byla jsem nadšena! A do dnes jsem! Beru to jako odměnu za blogování, takovou třešničku na dortu, jako poctu. :)

Aká bola tvoja najvyššia návštevnosť?
Cca kolem 270 lidí. To díky tomu, že jsem byla vybrána jako Blog dne.
Jinak má průměrná návštěvnost se pohybuje mezi 60-120.

Ráda sa venuješ svojmu blogu alebo ťa to prestáva baviť?
To je tak trochu houpačka. Někdy mám období, že jsem schopná napsat spoustu článků a jsem na blogu jako přilepená, a někdy mám zase období, kdy napíši jen pár řádků a jsem totálně vyšťavená. Tam hlavně záleží na Múze a na čase. Musím říct, že mě blog baví pořád a neustále, a ještě nikdy nenastala doba, kdy bych přemýšlela o zrušení blogu. A doufám, že nikdy tato doba nenastane.

Ušila si si už niečo?
Vycházkovou tašku. Tedy to byl "pracovní" název. Šili jsme je ve škole. Je to taková velká látková taška a ušila jsem si jí úplně sama, a bylo to dost snadné. Jinak jsem šila jen nějaké malé prkotinky. Takové větší šaty jako sukně, šaty, halenky mě čekají až v dalším období studia. Už se na to ale těším. :)

Radšej kreslíš alebo maľuješ?
Záleží jak, kdy a jak co. Například když něco vytvářím doma tak raději maluji a když zase ve škole tak raději kreslím. V tomto si vybrat nemůžu. To je jako kdybyste se mě zeptali jestli radši knedlíky nebo těstoviny. :D Prostě nejradši mám oboje!

Máš aj nejaké iné záľuby?
Jak jsem psala jsem docela vícestranná, takže v mých zálibách se najde tvůrčí psaní, pletení náramků, psaní nejrůznějších textů, čtení knih, příležitostné tančení, které mám zakázané kvůli zdravotnímu stavu. Mám ráda dobré filmy, muziku (od všeho kousek, ale miluji převážně soundtracky), samozřejmě divadlo, jinak bych asi nepsala pro Numéro un. Moc ráda se nechávám inspirovat a ještě raději inspiruji někoho dalšího.
Moc ráda něco vytváříš, cokoliv, od grafických patlanin, po papírkové nesmysli a nejrůznější bločky, složky a podobně. Jsem kramářka a stále mám potřebu něco dělat, nudit se neumím, ale zároveň jsem neuvěřitelně líná osoba.

Ďakujem ti za odpovede! ;)
BLOG HOUP - TU
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 10. února 2013 v 17:32 | Reagovat

Pěkný rozhovor. :-) Zaujala mě jedna část poslední věty: "Nudit se neumím, ale zároveň jsem neuvěřitelně líná osoba". :-D

2 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 10. února 2013 v 22:16 | Reagovat

K Houp na blog ráda zajdu. :-) Pěkný rozhovor! :-)

3 Houp Houp | Web | 11. února 2013 v 16:50 | Reagovat

[1]: To víš Davide, já jsem schopná se zabavit i pozorováním stropu :-D

Moc děkuju za rozhovor, vlastně ještě nikdy mě nikdo o rozhovor nepožádal, takže to považuji za velkou čest. :-) Ještě jednou děkuji :-)

4 Akční blog - Anonym Sam Akční blog - Anonym Sam | Web | 11. února 2013 v 20:39 | Reagovat

[3]:Ďakujem ja tebe ;-) Tvoj blog vždy navštevujem a neurobiť rozhovor s tak nadanou blogerkou by bola veľká chyba :-)

5 Fourette Fourette | 13. února 2013 v 18:12 | Reagovat

Houp mám moc ráda, je to podle mě úžasná slečna, a já mám to štěstí bydlet s ní v jednom městě. :D

6 Lucy0077 Lucy0077 | Web | 13. února 2013 v 20:34 | Reagovat

moc pěkný rozhovor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama