Rozhovor s Metteorwou

22. února 2013 v 19:32 |  Rozhovory
Zrejme ťažko by ste hľadali na blog.cz lepší fotografický blog, aký má Metteorwa. Takto skvelo pri každej fotke stlačiť to fotografické "cvak" by chceli hádam všetci :) Metteorwa si proste zaslúži byť uznávaná blogerka a o kvalite jej blogu netreba pochybovať - stupeň kvality by mala rozhodne na 100%... okrem iného to dokazuje aj jej výhra v súťaži Blog roku 2012. Všetký úspechi má zaslúžene a to nemôžeme povedať pri každom blogu ;) Odpovedala mi na pár otázok...


Metteorwa o sebe a o svojom blogu...
Ráda se pokusím trochu procvičit rétoriku, abych tajně udělala paní profesorce radost.
Vážení a milí spolublogeři. Představuji se vám jako blogerka, která nechrlí mnoho článků. Poslední dobou na to nemám tolik času a chutě, ani nejsem bezedná studna nápadů, bohužel. I když větší problém je, že k realizování takového nápadu, v jakémkoli odvětví, potřebuji čas a velkou chuť, což poslední dobou nemívám. Vyčkávám na plodné období a doufám, že přijde. Celý život hlavně kreslím, k mému štěstí pod odborným dohledem, ale ne tak, aby si ze mě profesor či učitel vychoval své druhé já. Měla jsem štěstí na různá vedení s různým stylem a vkusem, díky čemuž mám cvičenou a vykreslenou ruku. Už je to také nějaký ten pátek, kdy mě trklo nutkání zkusit něco dalšího, a tak jsem si vyškemrala k narozeninám levný kompatík. Jako poměrně úspěšná art-fotomodelka jsem si za nějakou dobu vydělala na starší zrcadlovku z druhé ruky. A tak čas plyne dál, a já stále žiji, sem tam kreslím, fotím nebo pózuji. A občas ráda relaxuji při pečování o mé blogové dítko.

Od kedy vlastníš blog?
Je založen v Srpnu 2009, ale nějaký čas pod stejnou adresou fungoval už dřív. Já titiž chtěla začít od nuly a lépe bez ztráty adresy, tak jsem to vyřešila smazáním a znovuzaložením.

Od kedy fotíš?
To jde poměrně ruku v ruce v "obrozením" blogu, který se podruhé narodil asi dva měsíce po pořízení prvního digitálního miláčka.

Aký používaš fotoaparát?
Vlastním Nikon D80 z druhé ruky s 50mm objektivem. Nikon je alfou smečky. První, Canon A590IS už je bohužel k focení nepoužitelný, v odvětví příručního kompaktu ho nahradil Canon SX 130. A když se mi zasteskne po filmu, můžu sáhnout po Zenitu 12xp. Naštěstí znám mnoho fotografů, z nichž je dost ochotných k zapůjčení objektivu, nebo jiných serepetiček.

Zapájaš sa do diania vo Fotografickom klube?
Ze začátku jsem se pokoušela, ale nevydržela jsem. Stejné je to i s Klubem snílků nebo AK. Vzhledem k tomu jak "aktivní" jsem současně na vlastním blogu, není se asi čemu divit. Snad mi to může být prominuto.

Robila si si design sama?
Kabátky na blog si už dlouho opatřuji sama, docela mě to baví.

Aké zábery máš najradšej? (ľudí, fauna, flora, modelky, scéna...)
To je pro mě dost těžká otázka. Já si nejvíce užívám samotný proces focení a mám-li chuť, vyhledávám vhodné objekty v čemkoli. Ale je pravda že tíhnu hlavně k portrétům jak lidí, tak zvířat. Nemám však úplně v lásce strojená focení, i když je to dobré technické cvičení. Radši dokumentuji nějakou "akci", baví mě testovat postřeh, pohotovost a miluji hru s expozicí a světlem.

Ráda kreslíš/maľuješ?
Ano, dělám to celý život. V podstatě nic jiného asi ani neumím. Nikdo mě do toho nemusel tlačit, prakticky celé dětství jsem "prokreslila" a sklidila pár úspěchů jak u nás, tak i v zahraničí. Na druhém stupni základní školy jsem byla zařazená ve speciální výtvarné třídě, odmaturovala jsem jako oděvní návrhářka/modelářka a nyní se trochu "plácám" jako budoucí výstavník. Uvidíme, jestli to zvládnu, nikdy jsem nebyla studijní typ.

Ako vydíš svoj blog do budúcna?
Nechávám tomu volný průběh. Vzhledem k tomu, že jsem vyhrála Blog Roku 2012 a dokonce je od nedávna archivovaný Národní knihovnou, jsem nakopnutá k tomu pokračovat děj se co děj a nevzdávat se snadno - z prostého vděku za vloženou důvěru. Nevidím však blog jako nějakou cestu k úspěchu, mám ho prostě ráda, tak se o něj starám.

Sleduješ aj nejaké iné fotografické blogy?
Jistě, ale jsem spíš tichý pozorovatel.

Aké iné záľuby ešte máš?
Hrávala jsem na baskytaru, ale je fakt, že jsem ji poslední dobou pěkně dlouho neměla v ruce. Chudinka Jolana. Věnuji se tedy hudbě aspoň pasivně, jako vděčný posluchač. Díky mamince klasické kytaristce a stále aktivní baskytaristce jsem přesvědčená o tom, že mám vcelku dobrý vkus. Taky jsem fascinovaná zvířaty, a jejich chováním, návazně na to jsem i náruživý pozorovatel lidí okolo. A pít pivo, to mě baví každopádně. Nejsem sportovní typ, ale chodívala jsem na gymnastiku, atletiku a plavání. To už je ovšem dosti dávno. A občas také čtu, nějaký ten časopis, nebo detektivku, už od útlého dětství jsem platonicky zamilovaná do Hercula Poirota.

Ďakujem ti za krásne odpovede a prajem ti, aby sa tvoja fotografická ruka vždy len zlepšovala :) :D

>Prepáčte, obrázok je rozmazaný...

Metteorwa.Blog.Cz - TU
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama