Týždeň s Altaïrom - 7. deň

17. února 2013 v 19:18 |  Akční zvyšok
Máme tu 2. deň z týždňa s Altaïrom. Máme tu pre vás 2 zodpovedané otázky. O čom je Týždeň s Altaïrom - to sa dočítate TU.
Blog Altaïra: TU

Stíhaš robiť komix na každý deň?

Jak kdy, někdy se mi události sejdou tak, že to zkrátka nestihnu. Občas se mi příšerně nechce, ale to se k tomu dokopu, abych čtenáře nepřipravil o denní porci úsměvů. Už dlouho se snažím předkreslit si nějakou rezervu, abych to neměl každý den tak napjaté, ale přiznám se, že se mi to moc nedaří. Obvykle ale zásobu na 2-3 dny dopředu mám. Delší časové období je trochu zrádné, zvlášť teď v zimě, když si nakreslím stripy s hrátkami na sněhu a on pak všechen roztaje a můžu se s tím nechat vyfotit. Ale snažím se každý den alespoň jeden komiks vymyslet. Než jsem začal s denním stripem, 4 měsíce jsem vymýšlel stripy jen do zásoby, protože kreslit ve stresu se dá, s vymýšlením je to podstatně horší. Denní rekord je 19 stripů vymyšlených a 6 nakreslených. :)

Ako robíš komix?
První krok je nápad, buď se ho hned chytnu, nebo ho nechávám trochu dozrát či ho konzultuju se svým "kontrolorem kvality". Pak si připravím texty do souboru ve Photoshopu a když mám dojem, že přišel správný čas, nakreslím grafickou stránku. Kreslím všechno ručně ve Photoshopu, zkoušel jsem i jiné metody tvorby, ale nevyhovovaly mi. Na hlavní dva představitele mám přednastavené štětce, což mi sice ulehčuje práci, ale zároveň je to jedno z největších prokletí, protože postavy se pak vzhledově nevyvíjejí, což je myslím přirozený proces. Chci s tím něco udělat, je to jedna z mých velkých výzev do budoucna.Bonusová otázka: Nedávno tvoja FB stránka s komixom oslávila 3000 lajkov a ľudia chceli prezradiť meno Toho-v-tom-červeném. Plánuješ jeho meno neskôr prezradiť?

To byla zapeklitá situace. :) Původně jsem to chtěl z ankety rovnou vyloučit, ale nakonec jsem to tam nechal, co kdyby to nevyhrálo. Vyhrálo. Ale zároveň se ozvalo dost lidí, že to jméno vědět nechtějí. Proto jsem se rozhodl ho nakonec nechat v tajnosti, i když jsem slíbil, že ho jednoho dne prozradím. Nicméně to asi nebude tak, že by bylo přímo vyřčeno, spíš čtenáře nechám, aby k němu došli na základě nějakých indicií. :) Ostatně několik lidí se ho málem dozvědělo omylem - jednou jsem se prokecl na posezení u piva, ale naštěstí mě nikdo neposlouchal (tradiční situace), před jedním člověkem jsem otevřel Photoshop, kde mám pojmenované štětce a palety podle obou hrdinů, jednou jsem to jméno málem vložil do komentáře k obrázku, protože jsem ho prohodil za Marva. Zatím to jméno ale stále znám jen já a dva lidé, kteří mi posuzují nebo posuzovali některé nápady na stripy.

A je tu koniec... Altaïr nám odpovedal spolu na 16 otázok, z toho 2 boli bonusové. Dúfam, že ste sa o ňom počas tohto týždňa niečo dozvedeli :) Možno sa stanete jeho návštevníkmi (čo by bolo super, pretože si to zaslúži), alebo chytíte výtvarnú inšpiráciu. Verím, že sa vám tento "menší projekt" páčil. Rozhodne pre vás prychistáme takýchto viac, ale to už s niekým iným.
Ďakujem Altaïrovi za odpovede a za celý týždeň ;)
>Prepáčte, obrázok je rozmazaný...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 17. února 2013 v 20:46 | Reagovat

"Týždeň s Altaïrom - 7. deň
Máme tu 2. deň..." :-D

Byl to pěkný týden. Díky tomu jsem chodil k Altaïrovi dívat se na komiksy každý den. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama