Druhá spoveď Metteorwy

8. dubna 2014 v 15:00 |  Rozhovory
A po tom znovuotvorení Akčního blogu, ktoré sa konalo v piatok 4. apríla (dubna), som sa rozhodol zapracovať aj na rozhovoroch, a tak je tu už druhý rozhovor, a aj tento krát s veľmi populárnou blogerkou! A ako aj v prípade Temnářky, ktorú som spovedal včera, dnes to bude znovu po druhýkrát, čo s touto blogerkou vediem rozhovor. Metteorwa odomňa dostala pár otázok po niečo viac ako roku. Myslím, že ju nie je potrebné nejako zvlášť predstavovať, ale... Jej známy a samozrejme skvelý blog, sa venuje najmä fotografovaniu, Metteorwa je proste profesionálke a všetko s fotením, plus veľmi zaujímavé články nájdete na jej blogu. Viac o nej sa však dočítate už v 12-otázkovom rozhovore, ktorý nájdete v celom článku...1) Fotografovanie? Pamätáš si na chvíľu, kedy si zistila, že toto je jednoducho pre teba?
Vlastně asi ne. Dlouho, skoro od malička jsem měla Canon kompakt na film, na který jsem jen tak cvakala. Pak jsem si vyžebrala k narozeninám jednoduchý digitální kompatík, ale byl v tom zásadní rozdíl - manuální režim. A já objevila expozici. To bylo na konec možná ono.

2) Prírodu, ľudí, veci okolo teba fotíš ty Ale kto fotí teba? Ty sama, alebo niekto iný? Ak niekto iný, kto konkrétne?
Jako fotomodelka už si nějakou dobu přivydělávám, nebo v lepším případě fotím pro radost z nových fotek s fotografy, kteří už jsou z velké části spíš kamarádi. Nebo když má někdo zajímavý nápad. Konkrétní být nechci, byl by to příliš dlouhý seznam. Autory si člověk může velmi snadno dohledat jak u mě na blogu, tak i na fejsbukové stránce nebo fotopátračce.

3) Kedy si si založila blog?
Úplně první už v začátcích samotného Blog.cz. Pamatuju si i tu fialovou úvodní stránku. Ten současný je založený v Srpnu 2009.

4) Mala si už s blogom skúsenosti, keď si ho zakladala, alebo to bola skúška ("podarený výkrik do tmy")?
V té době už jsem blogovala nějaké ty roky, takže jsem šla už docela na jistotu.

5) Čakala, poprípade, dúfala si takúto návštevnosť a takýto úspech tvojho blogu v dobe, keď si sa ho rozhodla založiť?
Ani nevím. Naplno jsem se do toho opřela, až když jsem začala fotit, což už je teď skoro trapný koníček. Vyniknout mezi tím mořem fotoblogů nevypadalo zrovna nadějně.

6) Máš aj nejaké iné záľuby?
Vždy jsem hodně kreslila, trochu jsem hrála na baskytaru, ale teď už bych toho asi moc nezahrála. Mám ráda zvířata, baví mě se o nich vzdělávat. Všeobecně se ráda dozvídám různé věci a snažím se sledovat dění ve světě. Je to ale spousta informací, takže skutečný přehled stejně nemám. Ale dokumenty jsou fajn. A některé seriály sloužící pouze k zábavě taky.

7) Spomenieš si na to, koľko si mala rokov, keď si zistila, že to "cvak" bolo po prvýkrát skutočne podarené?
To určitěne. On se ze začátku každý cvak zdá podařený a nakonec člověk zjistí, že 99% z toho bylo, je a bude na nic. A stává se to pořád.

8) Zháňala si si hlasy do ankety Blog roku 2012? (Samozrejme ak áno, nijako mi to neprekáža, aj ja by som si ich zháňal, je to len otázka)
Záleží na tom, co konkrétně znamená shánění. Já jsem sdílela odkaz na fejsbukové stránce a o hlasování jsem se též zmínila i na samotném blogu, což vnímám jako naprosto automatické. Ale shánění hlasů tak, jak to vnímám já, to by mě ani nebavilo, otravovat cizí lidi a blogy.

9) Bojíš sa toho, že tvoj blog v nejakej chvíli jednoducho absolútne stratí svoju popularitu? Ak by sa to stalo, ako by si pokračovala?
Tak to se v podstatě částečně odehrává už teď. Odešla jsem z Autorského klubu, kvůli určitým nedorozuměním s tím, jak by to mělo nejen podle mě, ale podle větší skupiny členů (kteří nevnímají klub pouze jako titulku ale skutečně jako klub - jak to kdysi bylo) vypadat. Už mě nebavilo se snažit nějak dávat najevo, že nejsme banda blbečků. A než to vzdát a držet hubu, to jsem radši odešla. Z toho také po čase vznikly Děti Revoluce, kterým od začátku, spíš pasivně fandím. Jsem ráda, že nejsem jediná nespokojená a že nakonec se aspoň něco děje a Ak se zase snad obrátí k lepšímu. A abych nezapomněla, právě bez titulky trochu klesla návštěvnost, ale i tak si vlastně nemůžu moc stěžovat. Navíc to má i své výhody - od té doby jsem mohla upustit od (prvních pár dní od vydání článku) moderovaných komentářů, protože bez titulky všechny ty komentářové stupidity vymizely. Jinak, prostě bych nějak pokračovala, nemůžu říct jak. Na vedení blogu už jsem tak zvyklá, že to mám jako rituál. Hlavně, lepší je žít a nežít pouze blogem, protože pokud člověk žije, má na ten blog co dávat. Představa že bloger jen sedí u blogu, jak si spousta lidí myslí, je hodně zkreslená.

10) Rozmýšľala si už niekedy nad tým, že sa presunieš na iný server na tvorbu blogov? Že pôjdeš napríklad na blogspot, wordpress či iné?
Donedávna vůbec. Ale v blízké době, podle toho jak mi to dovolí čas, se hodlám přesunout na vlastní doménu. Na jiný blogovací server bych nešla, ale být ve vlastním už je něco jiného. Dlouho mě to ani nenapadlo, ale když jsem odešla z Ak, řekla jsem si, že kromě zvyku a určité nostalgie, už mě na Blog.cz nic nedrží a bude fajn se posunout o kus dál. Starý blog ale nezůstane čistě jako neaktivní archiv, ale spíš jako berlička k tomu novému.

11) Sleduješ Akční blog? Čo by si na ňom zmenila? (to len aby som vedel, v čom sa mám zlepšiť)
Sem tam jsem na něj mrkla. Nic bych asi neměnila, je to fajn nápad a nováčkům na Blog.cz, když na něj narazí, je určitě užitečný. O pár věcech bych se bez něj kdysi nedozvěděla. Jsem ráda, že zase ožívá.


12) Tak nakoniec povedz naším návštevníkom niečo o sebe a o tvojom blogu...
Myslím, že už není moc co. Ale ráda si dám malou okecávačku. Jsem jedna z těch, ze kterých si někteří "členové" Ak dělají tak trochu srandu. Prý ať vyjdem ven a žijeme skutečný život. Ale já už to vlastně o kousek výš psala, jak já žiju a jak to vidím. Kdybych nestudovala, nepracovala (v čajovně, na workshopech atd.) a nefotila a nejezdila na výlety, neměla nějaké ty starosti i radosti, nemám na blog co dávat. Vlastně jsem poslední dobou trošku naštvaná, že vlastně na ten blog mám míň času než dřív. Nevím, proč by náš zájem o něco měl být znakem nežití. Zvlášť pro ty, co se cpou do klubu, který je jim ve skutečnosti u zadního otvoru. Čistě kvůli titulce, což je mnohem povrchnější než se o blog starat pořádně a uvědomit si, že když už mám to privilegium být propagován na titulce, měl bych to vrátit nějakou úrovní a snahou o to nejlepší - to je některým jaksi cizí, a to jsou ti co prskají proti tomu, aby se v Ak zase udělal trochu pořádek . Ti, kterým je to jedno, už prostě rezignovali a v Ak zůstávají ze zvyku. Takže na závěr přeju Akčnímu blogu zářivou budoucnost a Ak a jeho členům, kteří o to skutečně stojí a tak trošku si to víc zaslouží, též.

ĎAKUJEM TI ZA ZAUJÍMAVÉ A PEKNÉ ODPOVEDE, A S BLOGOM TI PRAJEM VEĽKÉ ÚSPECHY AJ DO BUDÚCNA!
VÁM NÁVŠTEVNÍCI ĎAKUJEM ZA POZORNOSŤ A VERÍM, ŽE SA VÁM ROZHOVOR PÁČIL! :)

BLOG NÁJDETE - TU
JEDEN Z JEJ NOVÝCH NÁDHERNÝCH FOTOGRAFICKÝCH VÝTVOROV:


>INFORMÁCIA PRE NÁVŠTEVNÍKOV AKČNÍHO BLOGU:
Dnes (utorok, 8.4.) mal na Akčním blogu o 15:00 hod. vyjsť po dlhom čase týždenný diel "Spravodajstva", však o 15:00 vyšiel tento rozhovor, "Spravodajstvo" vyjde trošku neskôr, už dnes (utorok, 8.4.) večer!
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 0:23 | Reagovat

Pěkný rozhovor. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama