Prečo z blog.cz blogeri odchádzajú? Rozhovor s NikaRoovy

12. dubna 2014 v 19:00 |  Rozhovory
NikaRoovy alias Veronika Burgerová je skvelá blogerka a zároveň vynikajúca spisovateľka, autorka projektu Duše písalka, ktorý sa na blog.cz už skutočne dokázal dostatočne uchytiť, taktiež mnohých originálnych poviedok na jej blogu a jej vlastných kníh! Na Akčním blogu vám ponúkame skutočne veľký rozhovor s ňou, s až 18 otázkami, rozdelenými do dvoch častí (1. časť - o nej a o jej blogu, 2. časť - o tom, prečo blogeri z blog.cz prestupujú na iné blogovacie serveri, čoho je aj sama príkladom). Otázky a odpovede však už v celom článku...

1) Napíš naším návštevníkom niečo o tvojom blogu a o sebe.
Jsem NikaRoovy, neboli Veru, taková neobyčejně neobyčejná holka - ostatně jako každý - moc ráda píšu příběhy i poezii, miluji knížky více než je zdrávo a také mám moc ráda svůj blog. Dříve byste jej našli na adrese nika-roov.blog.cz. Byl to první blog, u kterého jsem vydržela déle než měsíc a u kterého jsem vlastně stále, jen jsem ho přestěhovala. V současné době na něm najdete spíš recenze na knihy a sem tam báseň, povídky už jsou bohužel opravdu výjimečně, protože jsem plně zaneprázdněna psaním své připravované knihy.
2) Kedy si si založila blog na blog.cz?
Nevím přesně, kdy jsem jej založila, ale první článek byl zveřejněn 31.1.2012 a tento den beru jako datum narození mého blogu.
3) Ako ťa napadla tvoja prezývka, NikaRoovy?
Původně jsem vlastně byla jen "Nika :)". Postupem času jsem se stala NikouRoovy. Je to vlastně tak nějak poskládané z mého jména - Nika mi mimo to říkal táta, když jsem byla malá. Zbytek byl poskládán z ostatních písmen mého jména. Nejdříve jsem zvažovala "NikaReov" to jsem nahradila "NikaRoov" (to byla vlastně adresa mého blogu, zatímco jsem stále byla "Nika :)" no a když jsem se rozhodla používat to celé jméno, přišlo mi takové... *hledá správné slovo, ale nemůže jej najít. * A tak jsem NikaRoovy.
4) Predstav svoju knihu "Sedmička"... O čom je?
Sedmička je holka, která žije ve světě zvaném Vál - svět pod ledy Antarktidy. Vždy ji učli tomu, že nad Válem už je jen nekonečný led, ale ona vždy věřila, že je tam někde něco víc. Jednoho dne s přáteli objeví důkaz, že možná měla pravdu a vydávají se na dobrodružnou cestu do skutečného světa.
5) Napíš názov knihy, ktorá ťa v tvojom živote zaujala pri jej čítaní asi najviac... (môže ich byť aj viac)
Hmm... těch by bylo. Bývají to mé srdcovky - Hvězdy nám nepřály, Ten, kdo stojí v koutě, Jana Eyrová, Heidi - ale také knížky, které nepatří k mým nejoblíbenějším, ale přesto mě něčím zaujaly. Teď mě napadají třeba Můří deníky.
6) Spomenieš si na chvíľu, pri ktorej ťa napadla téma tvojej poviedky Slzy prokletého? Ako ťa napadla?
Upřímně mi bylo asi devět, přespávala jsem u dědy a dívali jsme se na horor, u kterého jsem sice po půl hodině usnula, no, teď nevím název, ale byla tam rodina, která byla alergická na slunce a tehdy mě to napadlo. Začala jsem psát ovšem až mnohem později.
7) Čo píšeš radšej? Poéziu alebo prózu?
To nedokážu říct. Na každém miluji něco jiného, do každého vlévám své srdce.
8) Pri poviedkach... Píšeš radšej jednorázovky alebo viacdielne príbehy?
Raději vícedílné, jednorázovky píšu opravdu jen výjimečně a moc mi to nejde.


9) Sleduješ Akční blog? Čo je na ňom podľa teba dobré, a čo by si naopak zmenila, poprípade pridala alebo odstránila? (to len aby som vedel, čo robím dobre, a v čom sa mám naopak zlepšiť)
Ano, sleduji. Podle mě má skvělou myšlenku, kterou by bylo dobré podpořit stálou aktivitou. A jen podle mě - změnila bych design, myslím si, že je moc tmavý, ale to už je věc vkusu každého jedince.

10) Kde si mala väčšiu návštevnosť? Na tvojom blogu na blog.cz alebo na tvojom blogu wordpresse?
To je složité. Na blog.cz byla návštěvnost taková pořád stejná a točila se kolem 80 - 100. Teď je to různé, podle toho, kolik toho zveřejním a co zveřejním. Někdy je návštěvnost těsně nad třicítkou, někdy se dobelhá až třeba ke 400.
11) Záleží ti na návštevnosti?

Vlastně ani ne. Samozřejmě mám radost, když blog navštíví hodně lidí, ale ke štěstí mi stačí několik věrných návštěvníků. Je pro mě hodně důležitý pocit, že je někdo, pro koho to píšu.
_____________________________________________________________________________
TERAZ PÁR OTÁZOK OHĽADOM JEJ PRESTUPU Z BLOG.CZ NA WORDPRESS.COM! NIKA ROOVY ALIAS VERONIKA BURGEROVÁ JE TOTIŽTO JEDEN ZO ŽIVÝCH PRÍKLADOV TOHO, PREČO BLOGERI Z BLOG.CZ PRESTUPUJÚ NA INÉ BLOGOVACIE SERVERI:
12) Kedy si prestúpila na wordpress?
To bylo koncem listopadu 2013, tuším.

13) Čo ťa viedlo k tomu prestúpiť na wordpress?
Už jsem se zkrátka naštvala na přístup vedení blog.cz, věčné chyby mi lezly na nervy, až to ve mně prasklo a řekla jsem si, že jdu pryč.
14) Čo by si zmenila na blog.cz, ak na ňom vidíš nejaké chyby? Je to teraz na blogoch totiž častá téma, a nás zaujíma, aký je dôvod prestupu blogerov?
Nedalo by se říct, že mi vadí technické chyby. Může se stát. Vadí mi naprostá ignorace lidí, kteří to mají na starost, vadí mi přístup k blogerům, neschopnost ocenit kvalitní blogy, kterých je v blogosféře mnoho, ale většinou bývají zapomenuty, jelikož se na vlně propagace a podpory nese tolik blogů, které se zapomenutým nemohou zdaleka rovnat...
15) Sleduješ ešte blogy na blog.cz? Radíš blogerom na tomto serveri na tvorbu blogov ostať alebo prestúpiť na iný?
Ano, mám hodně oblíbených blogů na blog.cz, ráda je navštěvuji a ráda objevuji nové a nové, ačkoli se to nemusí zdát, protože moc nekomentuji. Zda hodlají přestoupit či ne je čistě jejich věc, každému vyhovuje něco jiného.
16) Pri prestupe z blog.cz... Nerozmýšľala si nad tým urobiť si vlastnú doménu (aj keď to niečo stojí, samozrejme)?
Rozmýšlela. Ostatně to mám stále v plánu - Wordpress tu možnost nabízí, takže možná změním adresu na vlastní doménu. Každopádně zatím o tom jen přemýšlím a pokud tak učiním, pak až ve vzdálenější době.
17) Aké sú plusy a mínusy na wordpresse?
No, mně vyhovuje skoro všechno. Administrace je pro mě absolutně přehledná, všechno je jasné, lze mít administraci v jakémkoli jazyce, jde spojit se sociálními sítěmi, nabízí možnost vytvoření rubrik, stránek i tagů, příspěvky lze roztřídit jestli se jedná o klasický článek, poznámku, video, audio... V nabídce je i velké množství šablon a zmiňovaná možnost převedení na vlastní doménu. Nevýhodu vidím v tom, že barvy, styl písma a většinu úprav ohledně vzhledu lze provádět pouze, pokud si zaplatíte takových 600 korun ročně.
18) Pri tých plusoch na wordpresse... V čom je wordpress lepší ako blog.cz?
Má mnohem víc funkcí a nezlobí. Na druhou stranu blog.cz má bohatší možnosti ohledně designu.

ĎAKUJEM TI ZA SKVELÉ ODPOVEDE A PRAJEM S BLOGOM VŠETKO DOBRÉ!
VÁM, NAVŠTEVNÍCI ĎAKUJEM ZA POZORNOSŤ A VERÍM, ŽE SA VÁM ROZHOVOR PÁČIL! :)
JEJ BLOG, TERAZ UŽ S ADRESOU NA WORDPRESSE, NÁJDETE - TU
A TOTO JE VERONIKA BURGEROVÁ:
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 19:26 | Reagovat

Pro blog.cz by byla jediná věc která by zabránila odchodu výborných blogerů. Kdyby se kompletně změnili admini. V čele se Standou Rulcem. Myslím že to je názor mnoha blogerů. j
Jejich arogance je nebetyčná a sebevědomí babubřelé až na Mont Everest. Blogeři jsou pro ně jen obtížný hmyz který neustále otravuje nějakými připomínkami k nefunkčnosti jejich skvělých vylepšení Blogu. cz..... :-?

2 K. K. | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 20:50 | Reagovat

[1]: Já teda musím říci, že za poslední dobu jsem měla k blogu několik dotazů a dvě prosby (změnila jsem adresu blogu a chtěla zůstat v AK a před týdnem jsem žádala o jeden zabraný neaktivní blog) a Standa reagoval prakticky okamžitě a maximálně vstřícně. A že jsem taky už nesčetněkrát veřejně brblala, jak tu hodně věcí nefunguje a jak mě to štve. :-D

3 David David | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 11:39 | Reagovat

Pěkný rozhovor. :-) Jak rozebírala původ své přezdívky, tak jsem si vzpomněl, že jsem to už někde četl, asi rozhovor na Srdci blogu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama